Archives:

Co je home staging

Základem je totální úklid, odstranění rušivých prvků a následné „nadesignování“ nemovitosti. Nesmí ale jít o blamáž kupujícího. Důležitý je první dojem. Kupující musí tedy při prohlídce navštívit tu samou nemovitost, která ho zaujala v prezentaci realitní kanceláře.

Číst více

Úschova kupní ceny

Při převodu vlastnictví k nemovitostem vždy zakomponováváme do Kupní smlouvy úschovu kupní ceny pro ochranu obou smluvních stran. Zpravidla bývá u spolupracujícího advokáta, ale lze domluvit i jiné formy, tedy bankovní či notářskou úschovu.

Číst více

Daně

Tato problematika je rozsáhlá, ale v kostce můžeme informativně uvést uvést: Daň z nabytí nemovitých věcí hradí od 1.11.2016 nabyvatel, tedy kupující. Daň z nemovitosti hradí ten, kdo je k 1. lednu vlastníkem nemovitosti. Daň z příjmu platí prodávající v případě prodeje nemovitosti, nebo převodu družstevního podílu, pokud nesplní podmínky pro její osvobození. Ty se…

Číst více

Výše provize

V případě, že provizi bude platit kupující či nájemce, potom jsou služby RK pro klienta zdarma. Její výše se odvíjí od kupní ceny, resp. výše nájmu nemovitost, tedy i lokality, kde se nachází. V Praze jsou to 3% z kupní ceny a při pronájmu jeden nájem.

Číst více